Artystyczne nowinki

Czy pamiętaliście o konkursie artystycznym, organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych? Jeżeli nie udało Wam się przedstawić konkursu w swoich klasach przez natłok obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, to tutaj szybko nadrobicie zaległości. Ministerstwo Spraw Zagranicznych organizuje konkurs mający na celu upamiętnienie 25 rocznicy przystąpienia przez Polskę do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Rywalizacja odbywa się pod honorowym patronatem MEN i Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Konkursy podzielone są na poszczególne kategorie wiekowe, według klas:
– Uczniowie od 1-6 klasy podstawowej: konkurs plastyczny,
– Uczniowie od 6-8 klasy podstawowej: konkurs na plakat edukacyjny. Udział można wziąć indywidualnie lub zespołowo, w 2-3 osobowych grupach,
– Uczniowie 3 klasy gimnazjum, szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych: konkurs na esej.

Inicjatywa ta ma na celu poszerzenie i upowszechnienie wśród uczniów, nauczycieli, szkół, wiedzy na temat ochrony praw człowieka i roli i działalności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Istotnym celem konkursu jest również podniesienie świadomości prawnej i rozwój kompetencji społeczno-obywatelskich.
Prace konkursowe wraz z wypełnionymi dokumentami należy przesyłać w terminie od 30 października do19 listopada tego roku na adres MSZ.Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulaminy, formularze oraz oświadczenia do pobrania na stronie MSZ TUTAJ. MSZ przewiduje nagrody dla laureatów konkursu i nauczycieli przygotowujących zwycięzców. Szkoła nagrodzonego ucznia otrzyma honorowy dyplom MSZ.Tak więc pisaki, kredki, pędzle w dłoń – młodzi artyści! Życzymy również połamania piór i weny twórczej dla pisarzy konkursowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *