Dziecko nauka programowania – Dlaczego warto?

Bez wątpienia nasza przyszłość opiera się o kolejne skoki technologiczne i udoskonalanie obecnych urządzeń elektronicznych. I teoretycznie wszystko to służy nam, aby ułatwić i usprawnić nasze życie oraz pracę, jednakże o ile łatwiej kiedyś było naprawić nam samochód. Obecnie wiele cześci mechanicznych zostało zastąpionych skąplikowaną elektroniką, której przeciętny Kowalski raczej nie podoła.

Samo to już świadczy o wielkim postępie w kierunku zaawansowanych technologii informatycznych, które wkradły się do naszego życia. I chociaż nauki programowania może podjąć się każdy w każdym wieku, bynajmniej nie każdy zostanie ekspertem i specjalistą.

Bo języków programowania jest dużo, a prawdopodobnie będzie ich coraz więcej. Oczywiście, część starych technologii programowanych w najbardziej pierwotnych językach zostanie wyparta, ale nadal będa potrzebni ludzie o szerokim zakresie wiedzy i działania. Chociażby do ochrony naszych danych osobowych, czy zabezpieczaniu kont bankowych.

Niejeden z nas wie, że aby dojść do perfekcji językowej potrzeba czasu i odpowiedniej praktyki. Dziesięć lat nauki języka angielskiego w szkole nijak się ma do kilku lat pobytu w Wielkiej Brytanii. Możliwość pracowania z naszą mową, pisownią i rozumowaniem w drugim przypadku jest na znacznie wyższym poziomie.

Jak pokazuje współczesny rynek pracy najbardziej cenieni są specjaliści tacy jak spawacze, stolarze, mechanicy itp. oraz ludzie z działów IT : informatyka, atomatyka, robotyka itp.

Dzisiejszy świat ciężko wybrazić sobie bez telefonu, komputera lub… pralki. A przecież w każdym z tych urządzeń znajduje sie elektronika i całe litanie kodów oprogramowania. To główny powód, dla którego warto wprowadzić roboty edukacyjne do swojego domu lub szkoły- dla poszerzania horyzontów i zapewnieniu dzieciom szansy na odkrycie nowej, intrygującej pasji (a jak pożytecznej!).

Kolejnym powodem jest sposób kształtowania myślenia, szczególnie z naciskiem na logikę i sposób łączenia ze sobą kolejnych wątków.

W swojej ofercie mamy kilkadziesiąt atestowanych robotów edukacyjnych, które wraz ze swoim systemem pozwalają na stopniową naukę programowania w sposób zrozumiały i jasny.

Abilix
W swojej ofercie Abilix posiada różnorodne serie robotów: od latających Iris, które potrafią przenosić przedmioty, przez serie kreatywną C i modularną H, których klocki posiadają wiele swobodnych kątów ruchu i możliwości połączeń, do serii Oculus, która pomaga wykonywać codzienne prace domowe czy Krypton mającą wspierać dzieci i młodzież w nauce przedmiotów ścisłych. Wszystkie z nich są w pełni programowalne. Serie te będą stopniowo wprowadzane do Polski

Jimu Robot
W zależności od wybranego zestawu, roboty JIMU wykonują różne akcje, np.: omijają przeszkody, wykrywają i przenoszą przedmioty, poruszają się po wyznaczonej trasie. Każdy z nich zawiera jednostkę główną – mikrokomputer odpowiedzialny za sterowanie robotem, serwomotory, czyli obrotowe silniki elektryczne odpowiedzialne za poruszanie się robota oraz setki klocków do budowy.

Lego Education
LEGO Education daje możliwość rozwijać się w dziedzinach STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), a także poszerzać znajomość języków obcych oraz obszarów humanistyki. A wszystko wykonane z materiału najwyższej jakości, skupiając się na bezpieczeństwie użytkowania oraz stawiając na ponadczasową trwałość.

LittleBits
LittleBits to przede wszystkim małe klocki zwane Bitami. Bity posiadają różne elementy elektroniczne i łączą się z innymi bitami poprzez magnesy – każdy jest w stanie połączyć działający obwód elektryczny, bez potrzeby lutowania, programowania czy zbędnego okablowania. Każdy zestaw posiada kilka różnych bitów, oraz akcesoriów, dzięki czemu dzieci poznają świat techniki.

Makeblock
Makeblock, jest ukierunkowany na rynki edukacji i rozrywki STEAM dla szkół, instytucji edukacyjnych i rodzin, zapewnia kompleksowy sprzęt, oprogramowanie, rozwiązania treści i najwyższej klasy konkursy robotyki, w celu osiągnięcia głębokiej integracji technologii i edukacji.

Maqeen
Robot edukacyjny Maqueen to niewielki, zwinny robot, z którym nauka programowania i rozwijanie umiejętności logicznego myślenia będzie dla uczniów czystą przyjemnością. Uczniowie mogą zaprogramować przeróżne zachowania robota – pokonywanie wyznaczonej trasy, unikanie przeszkód, podążanie za światłem itd.. Programowanie odbywa się zarówno w trybie on-line (na platformie MakeCode firmy Microsoft) jak i offline (oparte na Scratch 3.0 oprogramowanie Mind+). Maqueen w pełni współpracuje z systemami Boson oraz Gravity, dając możliwości rozbudowania go o setki dodatkowych czujników i modułów rozszerzających do nauki programowania czy przedmiotów przyrodniczych.

Photon
Interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii.
Photon wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

Więcej produktów na: www.interdesk.pl/roboty-edukacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *