Edukacyjna potęga LEGO ®

To zabawne i krzepiące, jak wiele naszych prywatnych doświadczeń powraca do nas po latach w zupełnie nowej, pełnej praktycznych i edukacyjnych rozwiązań, formie. Kiedyś, przed trzema dekadami, mój ojciec próbował kupić dla mnie w PEWEX’ie klocki LEGO za dolary. Dzisiaj, najbardziej popularne klocki świata, są w każdym domu. Jako symbol pop-kultury, zabawy i rozwoju, pobudzają wyobraźnię nowego pokolenia.

Teraz, w nowej, innowacyjnej formie, duński producent oddaje w nasze ręce edukacyjne zabawki marzeń. Gdyby tylko mój tata znalazł coś takiego w PEWEX’ie w latach 80’tych.

LEGO® MINDSTORMS® EDUCATION EV3 jest tak zaawansowany, że aż ciężko nazwać go zabawką. Moje pokolenie miało do dyspozycji zestaw małego mechanika. Współcześni mają do dyspozycji potęgę LEGO MINDSTORMS. Co sprawia, że ta “zabawka” jest tak wyjątkowa?
Zabawa z nowym wcieleniem LEGO oferuje:
– projektowanie i budowa programowalnych robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych składników,
– rozumienie i interpretacja dwuwymiarowych rysunków wykorzystywanych do budowy modeli trójwymiarowych,
– praca metodami inżynierskimi: budowa, testowanie, korekcja błędów, poprawa projektu,
– zdobywanie praktycznego doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi matematycznych, np. szacowanie i pomiar wielkości fizycznych, analiza danych, wyznaczanie średniej,
– rozwój umiejętności komunikacyjnych, szczególnie w zakresie języka technicznego i słownictwa naukowego.
Brzmi jak Science-fiction? To już rzeczywistość. Seria LEGO® Education to zupełnie nowe możliwości edukacji i nauki przez zabawę. Rozwój zdolności manualnych, analitycznego myślenia i twórcza satysfakcja – czas na LEGO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *