Nauczyciel jutra

Tak! Nadciąga kolejny projekt dla Nauczycieli? Dzisiaj przybliżymy Wam inicjatywę CPPC (Centrum Projektów Polska Cyfrowa).

Projekt przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i uniwersytetów trzeciego wieku. Szkolenie, bo taką przyjmuje formę, ma na celu wsparcie nauczycieli z zakresu nowoczesnych technologii w codziennej pracy z uczniami, które ułatwią im poruszanie się w cyfrowym świecie. Szkolenia w projekcie będą dedykowane nauczycielom ze szkół każdego typu (publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych), którzy chcą rozwijać swoje kompetencje cyfrowe i osiągać dodatkowe efekty kształcenia dzięki stosowaniu i tworzeniu wartościowych e-materiałów.

Kwota dofinansowania wynosi aż 50 mln zł – to środki unijne pochodzące z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Szkolenia prowadzone będą w formie zajęć stacjonarnych i zdalnych. Zapewniony zostanie także mentoring oraz dostęp do platformy e-learningowej. W przygotowanie konkursu dla nauczycieli zaangażowane było również Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wnioski można składać od 20 sierpnia do 19 października 2018r.

Więcej informacji o konkursie na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zrób sobie przerwę. Zaparz kawę i zerknij na szczegóły projektu. Mamy w końcu możliwości do edukowania się w zakresie innowacji i rozwiązań technologicznych. Wystarczy chęć i odrobina inicjatywy! Cyfrowy, współczesny świat edukacji stoi przed nami otworem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *