R.I.P. Windows XP – koniec wsparcia Microsoft

Każdy windowsolubny użytkownik ma swoje lepsze i gorsze wersje systemu operacyjnego za sobą. Często mówi się, że jakość kolejnych systemów windowsowskich można spokojnie opisać za pomocą sinusoidy. W jednym z jej maksimów można umieścić Windows XP, który zdobył wielu fanów na całym świecie.

Dla wielu może to być cios, bo jak się okazuje nastąpił właśnie kres kultowego Win XP. Wersja dla klientów indywidualnych już dawno umarła (dokładnie w 2014 roku), ale Microsoft nadal zapewniał aktualizacje i wsparcie techniczne dla Win Embedded 2009 POSReady. Niestety, niedawno również ten program przeszedł do lamusa.

Od 2014 roku Microsoft wstrzymał bezpłatne aktualizacje dla XP, chociaż nadal były dostępne- tym razem odpłatnie. W tamtym tygodniu opcja ta została całkowicie zablokowana. To niewątpliwie spora strata dla fanów tego systemu operacyjnego.

Firma Microsoft rozważa zakończenie wsparcia również dla Win 7. Jego śmierć przewidziana jest na 2020 rok. Data ta nie jest jednakże pewna, ponieważ pod tym oprogramowaniem nadal pracuje olbrzymia ilość komputerów, a jego udział w rynku jest nadal bardzo duży.

Źródła:
https://pclab.pl/news80350.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *