Sprzęt multimedialny dla szkół TOP 5

Dzięki nowoczesnemu i funkcjonalnemu sprzętowi multimedialnemu nauczyciele mogą przekazywać treści związane z lekcją w sposób atrakcyjniejszy. Wykorzystanie tych urządzeń pomaga również uczniom w szybszy i przystępniejszy sposób przyswajać wiedzę. Warto zatem zdecydować się na zakup sprawdzonych, multimedialnych pomocy naukowych dla szkół. Na jaki sprzęt postawić? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Wysokojakościowy sprzęt multimedialny

Sprzęt multimedialny dla szkół odgrywa ważną rolę w zajęciach przedmiotowych. Dzięki niemu uczniowie mogą prezentować swoje prace domowe czy uczestniczyć w lekcji w sposób interaktywny. Zestawy multimedialne angażują również do pracy w grupach, sprawiają, że lekcje stają się ciekawe, a uczniowie dużo chętniej chłoną wiedzę. Nowoczesny sprzęt elektroniczny przeznaczony jest zarówno dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych, uczelni wyższych, jak i placówek o charakterze edukacyjnym.

Sprzęt multimedialny dla szkół – co wybrać?

Jeśli chcesz wyposażyć swoją szkołę lub też placówkę edukacyjną w urządzenia nowoczesnej generacji, dzięki którym zaciekawisz uczniów zajęciami i przyciągniesz w większym stopniu ich uwagę do przedstawionego tematu. Poniżej prezentujemy kilka propozycji, na jakie możesz się zdecydować.

  • Monitory interaktywne – świetny sprzęt, który sterowany jest za pomocą dotyku. Łączy w sobie funkcje projektora, monitora i tablicy. Można na nim pokazywać prezentacje z lub też wykorzystać go do prowadzenia lekcji. Obraz pojawiający się na ekranie swobodnie da się udostępniać na inne monitory. Monitory interaktywne świetnie sprawdzą się w każdej pracowni multimedialnej.
  • Projektory – są podstawowym wyposażeniem szkół oraz placówek o charakterze edukacyjnym, dzięki nim można wyświetlać ruchomy obraz na ścianie lub innej powierzchni, która służy za ekran projekcyjny. Obecnie najpopularniejsze są projektory laserowe, krótkoogniskowe i ultrakrótkoogniskowe.
  • Robot edukacyjny – innowacyjny robot, który służy do nauki programowania! Mogą z niego korzystać już nawet 6-letnie dzieci. Nowoczesny wyświetlacz LCD pozwala na zakodowanie własnych emocji, a także dowolnych animacji.
  • Komputery ALL-IN-ONE – nowoczesne komputery, które zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne modele. Jednostki te cechuje dużo wyższa efektywność energetyczna oraz znacznie mniejsza emisja ciepła. Co więcej, urządzenie to jest naprawdę kompaktowe, dzięki czemu można je przenosić w dowolne miejsce. Komputery te świetnie sprawdzą się do pracowni szkolnych.
  • Tablice interaktywne – urządzenia te wykorzystuje się do wyświetlania multimedialnych prezentacji, ale także do notowania. Co ciekawe, tuż po wprowadzeniu notatek, nauczyciel może je rozesłać wszystkim uczniom, dzięki temu nie muszą samodzielnie notować.

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo nowoczesnych i multimedialnych urządzeń, które świetnie sprawdzają się w szkołach i placówkach edukacyjnych. Dzięki nim dzieci oraz młodzież dużo chętniej i szybciej przyswajają wiedzę, a także prezentują efekty swojej indywidualnej lub grupowej pracy. Z pewnością warto zakupić dla szkoły nowoczesne projektory, monitory i tablice interaktywne oraz komputery ALL-IN-ONE. Można zdecydować się nawet na innowacyjne roboty, będące świetnym wstępem do nauki programowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *