Wartościowa nagroda

Młodzi, zdolni, kreatywni, chętni do podjęcia nowych wyzwań? Na pewno macie sporo osób w swoim środowisku, młodzieży w szkołach, podopiecznych w swoich klasach, którzy ochoczo wezmą udział w nowej inicjatywie.

Konkurs o nagrodę Altiero Spinelli organizowany jest przez Komisję Europejską na wniosek Parlamentu Europejskiego. Wybrane prace laureatów zostaną należycie wykorzystane w celu uczenia młodego społeczeństwa o działalności i funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Zacznijmy od początku. Jakiego rodzaju prace należy przygotować, aby zmierzyć się z najbardziej kreatywnymi, młodymi umysłami w Europie i walczyć o nagrodę Altiero Spinelli?
Międzynarodowa komisja będzie oceniać zgłoszone prace w kilku kategoriach:
– otwarte kursy on line, innowacyjne programy edukacyjne lub kampanie,
– gry edukacyjne, mające na celu przybliżenie praktycznego poznania Uni Europejskiej i jej funkcjonowania,
– projekty współpracy i działania promujące konkretny udział młodych ludzi w demokratycznych procesach kształtujących przyszłość UE i ich aktywne zaangażowanie w europejskie wspólne wartości.

Do kogo kierowany jest konkurs?
W konkursie mogą wziąć udział obywatele Unii Europejskiej oraz podmioty pozarządowe z siedzibą w państwie członkowskim UE.

Jak wziąć udział w konkursie?
Przede wszystkim, aby zgłosić pracę do konkursu należy wypełnić ankietę on-line TUTAJ.
Termin nadsyłania prac mija 7 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00.
Pytania dotyczące konkursu można przesyłać drogą mailową na adres eac-spinelli-prize@ec.europa.eu.

O co chodzi z tą wartościową nagrodą?
W konkursie będziecie walczyć o pięć nagród w wysokości 25 tysięcy euro. Konkurencja na pewno będzie duża a poprzeczka postawiono wysoko. Wierzymy jednak, że to nie powstrzyma młodych, zdolnych i kreatywnych! Zachęcamy Was do udziału w tym wyjątkowym wyzwaniu na kontynentalną skalę

Więcej informacji o konkursie dostępnych na stronie TUTAJ. Zostało niewiele czasu. Uruchamiajcie swoje szare komórki i pokażcie wszystkim na co Was stać. Powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *