5 porcji zdrowia w szkole

Czy zaznajomiliście się już z programem „5 porcji zdrowia w szkole”? Jeśli nie zdążyliście to pragniemy Wam przypomnieć o wciąż trwających zapisach.
Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.

Zapisy trwają do 31.10.2018 roku, do godziny 23:59, zatem macie jeszcze sporo czasu.

Co to jest i z czym się to je?
“5 porcji zdrowia w szkole”- to program edukacyjny, mający na celu zadbanie o zbilansowaną dietę wśród najmłodszych. Celem programu jest dostarczenie wiedzy dzieciom przez Nauczycieli szkół o roli warzyw, owoców, soków i przetworów w ich codziennym odżywianiu. Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat jest niezbędne. Dzięki temu dzieci zachowają dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Odpowiednie kształcenie w tych obszarach zaprocentuje korzyściami zdrowotnymi w ich dalszym życiu. Im wcześniej wyjaśnimy dzieciom na czym polega zdrowe odżywianie, tym szybciej przyswoją normalne i naturalne nawyki w codziennej diecie.

W działania programu zaangażowani są specjaliści i edukatorzy w żywieniu. Program wspierają m.in. przedstawiciele takich instytucji jak: Instytut Żywności i Żywienia, Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

W ramach programu Nauczyciele otrzymają wsparcie w postaci konsultacji i materiałów edukacyjnych. Umożliwią one prowadzenie kreatywnych i interesujących zajęć lekcyjnych w temacie prawidłowego, zdrowego odżywiania.

Do udziału w programie można zgłaszać klasy II i III szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych), których siedziby znajdują się na terenie całej Polski. Dodatkowo, każda klasa, która weźmie udział w programie edukacyjnym ,,5 porcji zdrowia w szkole” będzie miała możliwość udziału w konkursie i zdobycia atrakcyjnych nagród.

Regulamin oraz zasady realizacji programu dostępne są do pobrania TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *